Međunarodna smotra: natjecanje u Rumunjskoj (izborna PiG)

Odlazak na medjunarodnu smotru u Rumunjsku (od 6. do 9.4.2016.) rezultat je suradnje više europskih škola na jednom od Erasmus + projekata koji je pripremala i naša gimnazija.  Prijavljeni projekt, nažalost, nije dobio financijska sredstva za realizaciju, ali kvalitetna suradnja između škola je ostala.

Pogledajte fotogaleriju.

Tako smo na poziv kolega iz škole „Octavian Goga“ prošle godine na natjecanju/smotri Dual PC sudjelovali samo elektroničkim putem slanjem naših radova, a ove smo godine dobili priliku i osobno sudjelovati. Našu školu predstavljale su učenice 4. razreda izborne nastave PiG-a Karmen Vulić i Petra Nizeteo te njihova mentorica Natalija Palčić.

Dana 6.4.2016. krenuli smo preko Zagreba i Beča do Sibiu u Rumunjskoj, gdje smo stigli u poslijepodnevnim satima. Vrijeme izmedju letova u Beču iskoristili smo za upoznavanje centra Beča i posjet izložbi austrijskog secesijskog  slikara Gustava Klimta.

Dolaskom u Sibiu upoznali smo se s ostalim sudionicima te u pratnji učenika i nastavnika volontera  iz škole domaćina otkrivali zanimljivosti grada Sibiu koji je jedan od najvažnijih kulturnih i religijskih centara Rumunjske te jedan od najočuvanijih i najposjećenijih rumunjskih starih gradova zbog čega je pokrenut upisa na listu kulturne baštine UNESCO-a.

Tijekom posjeta školi domaćinu  obišli smo učionice i kabinete, upoznali se s nastavnicima i načinom rada škole. Aktivno smo sudjelovali i na nastavi informatike. Domaćini su nas poveli i na izlet u Cisnadioaru – utvrđenu crkvicu na brežuljku – kulturnu baštinu toga kraja.

Sudjelovanje na Međunarodnoj smotri/natjecanju Dual PC bilo je osobito zanimljivo jer su učenici imali obvezu prikazati temu iz građanskog odgoja „Učini nešto dobro u svojoj zajednici“  koristeći informatička znanja i  tehnologiju. Naše učenice osvojile su nagradu za „Increasing public awareness through civic education“ (Podizanje svijesti javnosti kroz građanski odgoj)

U povratku prema  Splitu zadržali smo se u Munchenu u kojem smo uz stručnu pratnju razgledavali i upoznali znamenitosti i zanimljivosti te bavarske prijestolnice.

U privitku se nalaze prezentacije učenica.

objavio: Marijana Munitić   datum: 28. 4. 2016.