ERASMUS+ vijesti

ON/OFF – Online and Offline Tools in Youthwork 3.- 6.11.2022. Bratislava, Slovačka

Nastavnica Natalija Palčić sudjelovala je na trodnevnoj edukaciji u Bratislavi, u organizaciji slovačke nacionalne Erasmus+ agencije, usmjerenoj na razumijevanje i istraživanje različitih digitalnih alata za suradnju, stvaranje i kreativnost, njihovu funkcionalnost, upotrebu, namjenu u današnjem svijetu te na sinergiju između različitih online alata, pa i između online i offline okruženja. Tijekom edukacije uvježbavani su razni alati korisni za obrazovne, informativne, promotivne ili prezentacijske svrhe kao što su Kahoot, Mentimeter, Prezi, Google Suite, Canva, Adobe Expres (prije Spark), Videoscribe, Miro i još mnogo toga. Tijekom grupnog rada fokus je bio i na digitalnom radu s mladima i korištenju gamifikacije u online i offline okruženjima, posebno na koncept "online escape room". Tijekom edukacije korišteni su razni oblici rada: predavanja, samostalni rad (istraživanje funkcionalnosti digitalnih alata), grupni rad (online i offline suradnja tijekom rješavanja raznih zadataka i izazova). Zajednički rad i druženje bili su prilika za bolje upoznavanje kulture domaćina kao i kulture drugih sudionika iz različitih zemalja EU kao i za upoznavanje kolega zainteresiranih za daljnju zajedničku suradnju. Na edukaciji su sudjelovali predstavnici iz Norveške, Finske, Nizozemske, Poljske, Slovačke, Češke, Litve, Grčke i Hrvatske.

objavio: Marijana Munitić   datum: 14. 11. 2022.

« Svibanj 2024 »