RADIONICA „DRVO DEMOKRACIJE“

Ovog smo četvrtka na izbornoj nastavi PiGa ugostili naše vršnjake sa Hvara zajedno sa njihovom nastavnicom Jelenom Milanović opće gimnazije Jelsa. Devetnaest učenika završnih razreda pridružili su nam se na radionici koju smo nazvali „ Stablo demokracije“.

Učenici su imali priliku metodom crtanja kreativno izraziti dosad usvojena znanja o pojmu demokracije na način da prikažu što čini korjenje a što plodove demokracije..

Rezultati rada i učenja u timu bili su vrlo zanimljivi pa je tako naše stablo u jednoj grupi postalo – pitar demokracije.

U prezentaciji svojih kreativnih uradaka glasnogovornici timova su ostalim grupama iznijeli svoja viđenja stabla demokracije i elemenata koji čine njegovo korjenje i daju mu snagu i stabilnost te plodove koje demokracija daje društvenoj zajednici.

Gotovo svi učenici su uočili da i ovo stablo ima svoje „štetočine“ koji ga „grickaju“ i tako ugrožavaju njegovo funkcioniranje.

Kritičko mišljenje maturanata otvorilo je novu zanimljivu temu na kojoj planiramo surađivati na nekom slijedećem susretu, možda i na Hvaru…

Radionicu je vodila prof. Natalija Palčić, a rado nam se pridružio i prof. grčkog i latinskog Vinko Marasović koji se ovom prilikom ponovno susreo sa bivšim učenicima i kolegama s kojima je radio i surađivao u svojoj  „otočkoj“ fazi.

IZBORNA PiG – 4. RAZRED

objavio: Karolina Viđak   datum: 13. 12. 2016.