Partnerstvo u projektu „Ljubav ne boli“

Naša škola partner je u projektu „Ljubav ne boli“, čiji je nositelj Liga za prevenciju ovisnosti. Projekt je osmišljen kako bi doprinio suzbijanju i prevenciji nasilja u partnerskim vezama među mladima u suradnji s mrežom ključnih dionika u zajednici.

Projekt je financiran od strane Ministarstva socijalne politike i mladih u iznosu 110,000 kn u sklopu prioritetnog područja Prevencija nasilja u partnerskim vezama među mladima. Osmišljen je kako bi doprinio suzbijanju i prevenciji nasilja u partnerskim vezama među mladima u suradnji s mrežom ključnih dionika u zajednici.

Projektne aktivnosti provode se u partnerstvu sa Ženskom sobom – Centar za seksualna prava iz Zagreba i Komercijalno-trgovačkom školom Split te IV. gimnazijom „Marko Marulić“ Split s ciljem educiranja učenica i učenika drugih i trećih razreda o pojavnim oblicima nasilja, upoznavanja njihovih prava kao i prava partnera u vezama te jačanja njihovih osobnih, komunikacijskih i emocionalnih kapaciteta. Na taj način prevenirat će se potencijalno nasilničko ponašanje u njihovoj odrasloj dobi, što će posljedično utjecati na smanjenje obiteljskog nasilja.

Ujedno će i djelatnice/i Lige, partnerskih organizacija, ustanova u sustavu socijalne skrbi i ostalih suradničkih organizacija biti educirani/e o načinima komunikacije u odnosu na žensku seksualnost uz preispitivanje vlastitih stavova i uvjerenja o navedenoj tematici što će doprinijeti razvoju kompetencija i kvalitetnijem radu s korisnicima.

Podupiruće aktivnosti obuhvatit će kreiranje i provedbu javne kampanje na društvenim mrežama, u kojoj sudjeluju korisnici/ce radionica, s ciljem osvještavanja  javnosti o problemu nasilničkog ponašanja u bliskim vezama mladih; izradu edukativne brošure Ljubav ne boli u svrhu pružanja informacija o oblicima nasilja u mladenačkim vezama, podizanja svijesti javnosti o problemu nasilja u vezama mladih, prepoznavanju nasilničkih ponašanja kao i metodama samozaštite; okrugli stol naziva Prevenciji nasilja u bliskim vezama među mladima u lokalnoj zajednici gdje će biti predstavljene aktivnosti projekta i mogućnosti diseminacije modela.

objavio: Marijana Munitić   datum: 11. 2. 2016.