UČENIČKI SABOR

SIMULIRANA  SJEDNICA HRVATSKOG SABORA

ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA – 2015

Budi navijač, a ne razbijač

Učenici IV. gimnazije „Marko Marulić“ – Nikolina Tomaš, Petra Nizeteo, Niko Vilogorac Gamulin, Bruno Stričević i Branimir Radović u pratnji svoje mentorice prof. Natalije Palčić, sudjelovali su na 3.simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola, kao jedini predstavnici Splitsko dalmatinske županije.

Namjera je ovog projekta, koji je u sklopu kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanja, upoznati učenike s radom Hrvatskoga sabora i ukazati na važnost utjecanja i sudjelovanja mladih građana u donošenju prijeloga i odluka kojima se oblikuje život u zajednici.

Na sjednici je sudjelovalo 152 učenika iz 32 škole. Na današnjoj sjednici učeničkoga sabora učenici su, po uzoru na stvarne plenarne sjednice Hrvatskog sabora, raspravljali o prijedlogu Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima. Naši učenici  Bruno Stričević  i  Petra Nizeteo istaknuli su se svojim prijedlogom  jedinstvenog zakona o sprječavanju neredima na sportskim natjecanjima za sve zemlje EU i personalizirane ulaznice.

Svi učenici- zastupnici bili su podijeljeni u klubove zastupnika nazvanih po velikanima hrvatskog sporta, a naši učenici bili su u klubu zastupnika Krešimira Čosića.

Mlade zastupnike pozdravio je i predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko te predsjednica Ustavnog suda Jasna Omejec, te ih pohvalili na njihovom iskrenom i zainteresiranom sudjelovanju.

Simulirana sjednica Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola prenosila se izravno putem Saborske televizije i na mrežnim stranicama Hrvatskog sabora.

IZBORNA PiG – 3. Razred

Galerija slika:

objavio: ALENA TONKOVIĆ   datum: 14. 6. 2015.