MIRENJE KAO KULTURA DIJALOGA U RJEŠAVANJU SUKOBA

Dana 20. i 21. listopada 2014. na satovima Politike i gospodarstva posjetio nas je miritelj Centra za mirenje, medijaciju i razvoj komunikacije u Splitu te nam predstavio temu Mirenje kao kultura komunikacije u rješavanju sukoba.

Dipl. pravnik Ivan Matešić prišao nam je na vrlo zanimljiv način tako da je prezentacija bila i zabavna i poučna i razumljiva.Svi smo zaključili da je mirenje najbolji model rješavanja sukoba među učenicima, veliki broj učenika smatra da je u školi potrebno organizirati djelovanje školskih miritelja i da bi bilo odlično kada bi se učenici pridružili toj grupi.

Nažalost, danas smo sve manje svjesni koliko je kvalitetan i smiren odnos važan u svakom segmentu našeg života i kako ga je lako narušiti, a sve više nesvjesni da mirnim putem možemo puno toga riješiti.

Ja bih se osobno pridružila u aktivnosti miritelja u zajednici. Prezentaciju bih ocijenila ocjenom 5 jer smatram da je osmišljena na način blizak nama mladima. Bila je jednostavna, ali smo iz nje mogli puno toga naučiti jer je imala poučne primjere. Namjeravam razgovarati sa meni poznatim ljudima kako bih im prenijela informacije koje sam na ovoj prezentaciji čula.

Drago mi je da sam prisustvovala ovom satu jer iskreno nisam znala, kao niti mnogi iz mog razreda, da postoje ovakvi profesionalni miritelji. Stoga ovo iskustvo smatram vrlo korisnim za sve nas.

Antonia Burica, 4f

GALERIJA SLIKA:

Priloženi dokumenti:
Analiza_evaluac._Marko_Marulic_2014._(1).doc (83.00 KB)

objavio: ALENA TONKOVIĆ   datum: 16. 11. 2014.