Svečano otvorenje dizala

U utorak 4. veljače u 12,30 sati Ante Raos, predsjednik Mreže udruga osoba s invaliditetom, i župan Zlatko Ževrnja svečano su pokrenuli dizalo za osobe s invaliditetom na priredbi upriličenoj tom prigodom u IV. i V. gimnaziji.

„Ako želite učiniti više za osobe s invaliditetom, pridonesite izjednačavanju mogućnosti za građane koji imaju posebne potrebe.“ (Bonton u komunikaciji s osobama s invaliditetom).

Simboličnim pokretanjem dizala svakako smo jednim korakom bliže izjednačavanju mogućnosti s invalidnim osobama omogućivši  im odsad kretanje našim gimnazijama bez barijera, sutra i našim budućim učenicima ili profesorima s invaliditetom … Ugradnja dizala financirana je projektom  SLID  vrijednim 2,5 milijuna eura u kojem je vodeću ulogu imala Splitsko-dalmatinska županija uz još deset partnera iz pet zemalja. „Ako smo na ovaj način pomogli samo jednoj osobi da se bez zapreka sutra upiše u jednu od ove dvije škole, puno smo učinili“, rekao je Ževrnja.

U pozdravnom govoru  ravnateljice gimnnazija Ninočka Knežević i Ankica Kovač izrazile su zadovoljstvo uspješno završenim projektom, zahvalile se  Županiji i  koordinatoricama projekta Anđelki Vuković i Terezi Begović.

Ravnateljica Ninočka Knežević  istakla je osjetljivost koju je  IV. gimnazija uvijek imala prema potrebitima, a ovim činom to postaje kultura življenja. „Naša svakodnevica je uistinu oplemenjena i daje nam poticaj da nastavimo raditi na svim područjima za podizanje školskog standarda“, zaključila je u pozdravnom  govoru.

Uz prigodni domjenak, ovu svečanost uveličao je i nastup školskoga zbora IV. gimnazije.

objavio: Meri Galić   datum: 11. 2. 2014.