Literarni natječaj GKK: Moj tajni dnevnik

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, GKK raspisuje Literarni natječaj za osnovnoškolce i srednjoškolce pod naslovom “Moj tajni dnevnik“.

Prilikom pisanja dnevnika autori mogu pisati dnevnik s osobnog stajališta (svoje doživljaje i razmišljanja), sa stajališta nekog od omiljenih hrvatskih književnika (npr. I. B. Mažuranić, A. B. Šimić, A.G. Matoš, V. Nazor, L. Botić itd.), književnih likova iz hrvatskih ili stranih djela (npr. Šegrt Hlapić, Rutvica, Potjeh, Pipi Duga Čarapa, Adrian Mole, Harry  Potter, likovi iz Sumrak sage itd.) ili sa stajališta osoba iz kaštelanske i hrvatske prošlosti (knez Mislav, knez Trpimir, likovi iz legende o Miljenku i Dobrili itd.).

Natječaj je otvoren od ponedjeljka, 21. listopada do 22. studenoga 2013. godine, a u istome mogu sudjelovati osnovnoškolci i srednjoškolci s prebivalištem na području Splitsko-dalmatinske županije.

Literarni radovi poslani na natječaj “Moj tajni dnevnik” moraju biti do sada neobjavljeni, pisani u obliku dnevnika, na hrvatskom književnom jeziku ili dijalektu (čakavici), duljine do 3 stranice teksta i šalju se isključivo na adresu elektroničke pošte natjecajdnevnik@gmail.com

Poslani radovi moraju biti naslovljeni u obliku: Ime_Prezime_Naslov dnevnika.doc.

Uz radove treba priložiti: ime i prezime, godinu rođenja, razred i naziv osnovne ili srednje škole, kao i ime i prezime učitelja/nastavnika/mentora, broj telefona/mobitela, adresu stanovanja i e-mail adresu.

Nagrade za najbolje radove bit će dodjeljivane po kategorijama (od 1. do 4. razreda osnovne škole, od 5. do 8. razreda osnovne škole i srednja škola).

Povjerenstvo će odabrati najuspješnije radove u svim kategorijama, a nagrađeni autori i njihovi mentori bit će javno predstavljeni na svečanoj dodjeli nagrada, gdje će svoje radove naglas pročitati.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima bit će dodijeljene besplatne jednogodišnje članske iskaznice, kao i ostale nagrade.

Svi nagrađeni radovi bit će objavljeni na internet stranici Gradske knjižnice Kaštela www.gkk.hr i na Facebook stranici GKK.

Radovi poslani na natječaj se ne vraćaju, a za objavljene radove se ne plaća honorar.

Budite kreativni i maštoviti! Mogućnosti pisanja dnevnika su neiscrpne, a glavno i osnovno je započeti s riječima: “Dragi dnevniče!”

Povodom Mjeseca hrvatske knjige

Gradska knjižnica Kaštela

raspisuje

Literarni natječaj za osnovnoškolce i srednjoškolce

“Moj tajni dnevnik“

UVJETI NATJEČAJA:

1. tekst mora biti izvoran i neobjavljen, pisan u obliku dnevnika
2. ne smije biti dulji od 3 stranice
3. može biti pisan hrvatskim književnim jezikom ili dijalektom (čakavicom)
4. tema je slobodna
5. rok slanja radova je 22. studenoga 2013. godine
6. autori se natječu s jednim radom
7. tekstu treba priložiti svoje osobne podatke: ime, prezime, adresu, školu i razred, broj telefona
8. radovi se šalju isključivo na adresu elektroničke pošte: natjecajdnevnik@gmail.com

9. pravo sudjelovanja u natječaju imaju svi učenici od I. do VIII. razreda osnovnih škola i svi učenici srednjih škola s prebivalištem na području Splitsko-dalmatinske županije

Saznajte više na www.gkk.hr

Sudjelujte i osvojite vrijedne nagrade!

objavio: Meri Galić   datum: 4. 11. 2013.