Skup mladih ambasadora europskog parlamenta-Zagreb, 5.-6.05.2017.

Nakon cjelogodišnjeg vrijednog rada na programu vezanom uz europske teme, mlade i Europski parlament, junior ambasadori nase skole zajedno sa senior ambasadoricom prof. Natalijom Palcic sudjelovali su na Skupu mladih ambasadora Europskog parlamenta koji je organizirao hrvatski ured za informiranje Europskog parlamenta u kinu Europa.

Program skupa je organiziranu obliku rasporeda sati kroz koji su učenici imali priliku interaktivno sudjelovati u aktivnostima različitih predmeta i komunicirati sa vrhunskim nositeljima predmeta kao npr. hrvatski europarlamentarci Tonino Picula, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Davor Škrlec, fizicar Ivica Puljak, matematicar Toni Milun, glumac Vedran Mlikota, hrvatski zet Amerikanac Cody McClain Brown, voditelji HRTa Iva Šulentić i Damir Smrtić....

U postavljanju pitanja posebno se istaknuo naš Roko Pavić koji je svojim direktnim i vrlo zanimljivim pitanjima pobrao pljesak ostalih sudionika skupa.

Drugog dana skupa sudjelovali smo na zanimljivim radionicama u kući Europe:

1. Panel “Čujemo vas” s hrvatskim zastupnicima i zastupnicama  u Europskome parlamentu kojima su postavljana pitanja na temu izazova pred Europom, mladih kao aktivnih gradjana i komunikacije u digitalnom dobu. Na panelu nas je odlično predstavljao učenik Roko Pavić
  2. Facebook live razgovor s hrvatskim zastupnicima u Europskome parlamentu kojima su takodjer postavljana pitanja na temu izazova pred Europom, mladih kao aktivnih gradjana i komunikacije u digitalnom dobu. Na panelu nas je odlično predstavljala učenica Jelena Sertić.
  3. Virtualna radionica osmisljavanja mini digitalne kampanje za iduće europske izbore.

Uživali smo u svim aktivnostima skupa jer su bile i edukativne i iznimno zanimljive. Uz to, upoznali smo zanimljive govornike iz raznih područja javnog djelovanja a i naše vršnjake iz ranih dijelova Hrvatske koji provode ovaj isti program u svojim školama.

JUNIOR AMBASADORI

IZBORNA PiG

objavio: Karolina Viđak   datum: 8. 5. 2017.