INTERAKTIVNA IGRA "MISSION Z"

Na izbornoj nastavi PiGa odigrali smo zanimljivu, interaktivnu i edukativnu igru Mission Z u kojoj je 5 timova dobilo priliku opstanka na Zemlji i stoga trebaju pronaći odgovarajuće mjesto za sebe.

Naš dugogodišnji suradnik iz “Posejdona”- trener Igor Spetič kroz igru nas je potaknuo na dublje promišljanje tema održivog razvoja, upravljanja resursima, sukoba i mira, rješavanja konflikata, migracija, teritorija...

Učenici su dobili uloge grupa/naroda/plemena koje su se našle u svijetu ograničenih resursa. Moraju donijeti odluke važne za sudbinu svojih članova. Imaju mogućnost kontrole značajnih puteva, resursa i dijelova zemlje. Vrijeme je ograničeno a konkurencija nemilosrdna.

Ova metode igre koja je simulirala napeto osvajanje geografskih područja pokazala je učenicima kako je lako ući u sukob, ali i koliko je važno razumno promišljanje i rješavanje sukoba komunikacijom i dogovorom. Jednako tako, učenici su uočili koliko je važno kritičko razmišljanje prema medijskim informacijama, jer one, nazalost, prečesto znaju biti okidači za razvijanje raznih predrasuda i sukoba.                                                                                                                                                       IZBORNA PiG – 3. RAZRED

objavio: Karolina Viđak   datum: 15. 12. 2016.