RADIONICA - SPASI JAJE

Na izbornoj nastavi PiG-a, održana je i posljednja iz niza radionica neformalne edukacije ''Spasi jaje'' koja je imala za cilj potaknuti učenike na proaktivno razmišljanje u rješavanju neobičnih zadataka.

Učenici su bili podijeljeni u nekoliko ekipa, a svaka je ekipa imala isti zadatak. U roku od 20 minuta trebalo je osmisliti način koji bi osigurao da se jaje, koje visi na izrađenoj platformi, pri padu ne razbije.

Svaka ekipa je dobila i isti komplet materijala za potrebe izrade ''patenta'' za spašavanje jaja. Komplet se sastojao od 4 balona za puhanje, 4 lista, škara, selotejpa, flomastera.

Moderator radionice Igor Spetič je, po isteku dogovorenog vremena, prerezao trak na kojem je visilo jaje što je izazvalo veliko uzbuđenje kod učenika zbog neizvjesnosti od očekivanog ishoda.

Nažalost sve ekipe nisu uspjele uspješno riješiti zadatak i spasiti jaje, a svaka se ekipa potrudila to učiniti na svoj način te su tijekom provedbe zadatka razvijali vještine potrebne u njihovom svakodnevnom,  ali i u profesionalnom životu koji ih očekuje kao što su  inicijativa, kreativnost, uvažavanje drugih mišljenja, tolerancija, sinergija, timski rad, ideja-akcija-realizacija.

IZBORNA  3.razred

Pogledajte fotogaleriju.

objavio: Marijana Munitić   datum: 16. 6. 2016.