'Imam STav! - Heroji našeg vremena

Europski parlament, Ured za informiranje u Republici Hrvatskoj otvorio je Euroscola online natječaj ''Imam stav!'' kako bi omogućio mladima da na originalan i kreativan način prikažu svoje mišljenje i izraze svoj stav, prikupio radove hrvatskih srednjoškolaca te najkreativnije i najoriginalnije među njima nagradio sudjelovanjem u programu "Euroscola" Europskog parlamenta.

Video ili plakat moraju sadržavati kreativni odgovor na naslov "Imam stav!" o nekoj od ponudjenih tema:

•        Ljudska prava: heroji našeg vremena

•         Nezaposlenost mladih

•         Migranti u EU

•         Digitalna revolucija: stagnacija ili inovacija?

•         Uspjeh ili neuspjeh: nova rješenja za održivu Europu

Dio učenika, koji je rado sudjelovao u raznim Mostovim aktivnostima, odabrao je temu Ljudska prava: heroji našeg vremena i odlučio prikazati priču o udruzi Most i njenim "herojstvima" našeg vremena u kojem, nažalost, više nitko nema vremena ni volje za "one druge".

Veseli činjenica da ti mladi ljudi ipak uspijevaju razviti senzibilitet za potrebe svoje zajednice i prepoznati kvalitetne iskorake u njoj.

Pogledajte naš prilog.

Natalija Palčić, prof.

objavio: Marijana Munitić   datum: 13. 4. 2016.