Europski tjedan novca

Prigodom obilježavanja Tjedna novca učenici s izborne nastave iz Politike i gospodarstva posjetili su Hrvatsku poštansku banku.

Pogledajte fotogaleriju.

I ove 2016. od 14. do 18. ožujka obilježava se Europski tjedan novca  kojem je osnovni cilj promocija značaja financijske pismenosti putem edukacije građana, posebno mladih ljudi u Hrvatskoj.

Financijsko je obrazovanje je proces tijekom kojeg se povećava sposobnost pojedinaca da razumiju značenje, prednosti i rizike korištenja financijskih proizvoda. Dobra informiranost i objektivni savjeti o različitim financijskim proizvodima omogućavaju pojedincima donošenje kvalitetnih odluka, poboljšanje financijskog položaja i uspješno upravljanje novcem.

Prigodom obilježavanja tjedna novca učenici s izborne nastave iz Politike i gospodarstva posjetili su Hrvatsku poštansku banku. Djelatnici poslovnice pripremili su kratak edukativno zabavni program u kojem su nam, uz obilazak poslovnice, prezentirali način njenog rada, upoznali nas s osnovim pojmovima u bankarstvu i financijskim proizvodima koje banke nude te nas savjetovali o odgovornom upravljanju novcem.

Interes mladih za svijetom financija bio je vidljiv i kroz zanimljiva pitanja koja su učenici postavljali djelatnicima banke.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 30. 3. 2016.