Osvojeno 1. mjesto na Gradskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa

Natjecanje je održano u subotu 12.3.2016. u dvorani OŠ Ravne njive.

Našu gimnaziju predstavljali su učenici: Josipa Mamić 1.B (vođa ekipe), Ivona Martinić Cezar 2.C, Matea Raboteg 1. D, Antea Prološčić 1.C,  Anamarija Tokić 2.C i Marko Galić 3.C. Mentorica ekipe Ojdana Barčot, prof.

U prvom dijelu natjecanja, učenici su rješavali pismeni test u kojem su trebali pokazati znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima.

Nakon toga je uslijedila provjera znanja i vještina iz pružanja prve pomoći gdje su natjecatelji na dva radilišta trebali pravilno zbrinuti ozlijeđene pazeći na prioritet ozljeda te sterilnost materijala.

Pobjednici u kategoriji mladi:

1. IV. gimnazija "Marko Marulić"
2. Zdravstvena škola
3. III. gimnazija

Cilj ove manifestacije jest dati djeci i mladima samopouzdanje i naučiti ih vještinama kojima će možda jednog dana nekom drugom spasiti život.

Naša ekipa sudjelovat će na međužupanijskoj razini natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog Križa.

Pogledajte našu fotogaleriju.

objavio: Marijana Munitić   datum: 23. 3. 2016.