A di si ti?!

Ove subote, Izborna iz PiG -a rado se pridružila našim vrijednim volonterima i zajedno s njima sudjelovala na tradicionalnoj humanitarnoj akciji Udruge MoST „A di si ti?!“ koja se već petnaest godina održava ispred splitskog HNK.

Akcija/buvljak dobrote i solidarnosti imao je za cilj senzibiliranje javnosti za problematiku beskućništva u Splitu te prikupljanje pomoći za korisnice i korisnike programa Skrbi i brige za beskućnice/ke Udruge MoST. Ujedno je to bio i zanimljiv način promoviranja solidarnosti i volonterstva.

Kupovale su se knjige, CD-ovi, rukotvorine, torbice, kolači, nakit, igračke, suveniri, razni predmeti, a mlađa generacija rado je donirala novac izrađujući „selfije“ na buvljaku koji su se istovremeno objavljivali na stranicama udruge Most ili oslikavajući lica i kosu...

Sudjelovalo je preko tri stotine volontera svih generacija, a prikupljeno je čak 52 370 kuna pomoći. Predmete su prodavali i brojni poznati sportaši i javne osobe grada.

Ovogodišnja splitska solidarnost povezala je učenike i nastavnike naše škole iz raznih područja te su tako solidarno ujedinile snage naše profesorice Natalija Palčić, Marijana Munitić, Maja Cikatić, naše knjižničarke Romana Jadrijević i Tihana Pleić, koja je bila osobito ponosna što se temelji njezinog vrijednog dugogodišnjeg rada nadograđuju novim volonterima nadahnutim njenim nesebičnim primjerom.

Fotografije s akcije možete pogledati ovdje.

IZBORNA PiG

objavio: Marijana Munitić   datum: 18. 12. 2015.