Predstavljanje knjige „Moja rijeka suza“

U organizaciji IV. gimnazije „Marko Marulić“ i V. gimnazije „Vladimir Nazor“ Split, održano je predstavljanje knjige „Moja rijeka suza“ autorice Željke Jurić-Mitrović.

Iznimno smo počašćeni dolaskom drage gošće gđe Jurić-Mitrović, čiji lik brojne generacije pamte kao djevojčicu u plavom kaputiću, suznih očiju, u koloni izbjeglica iz Vukovara 1991. godine.

Svoja sjećanja gđa Jurić-Mitrović pretočila je u stihove i uobličila u zbirku pjesama "Moja rijeka suza", koja je predstavljena i u našoj školi u četvrtak, 17. 12. 2015. godine. Nazočne su pozdravile ravnateljica IV. gimnazije prof. Ninočka Knežević, te privremena pročelnica tajništva Splitsko-dalmatinske županije dipl. pravnica Marija Čizmić.

Autorica je svoja potresna svjedočanstva, puna tame, ali i svjetlosti, kroz priču izravno podijelila s publikom, a o njenom životu i njenoj zbirci, kao i o samom Vukovaru i Domovinskom ratu govorila je predstavnica Vijeća roditelja IV. gimnazije gđa Mladenka Gruica. Gđa Gruica je također pročitala nekoliko pjesama iz zbirke, privlačeći svojom emotivnom uloženošću i izražajnim čitanjem pažnju svih nazočnih.

Zahvaljujemo svima koji su prisustvovali ovom predstavljanju, svima koji su ga omogućili, a posebno samoj autorici gđi Jurić-Mitrović.

Fotografije s predstavljanja možete pogledati ovdje.

objavio: Marijana Munitić   datum: 16. 12. 2015.