PRIJAVE ISPITA DRŽAVNE MATURE U LJETNOM ROKU 2015./2016.

U utorak, 1. prosinca 2015. godine u 12.00 sati počinju prijave ispita državne mature u školskoj godini 2015./2016.
Prijave ispita državne mature završavaju 2. veljače 2016. godine u 12.00 sati.

Sve informacije o prijavama studijskih programa dostupne su na mrežnoj stranici www.studij.hr.

Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pratiti naslovnicu mrežne stranice www.ncvvo.hr i www.postani-student.hr na kojima ćemo objaviti priručnike o prijavi ispita državne mature s važnim datumima i rokovima.
Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pridržavati se uputa koje su dostupne u nastavku ove obavijesti.
Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Za dodatne informacije o prijavama ispita državne mature možete kontaktirati Info centar na broj telefona 01/4501 899 ili pitanja poslati e-mailom na adresu e-pošte info.centar@ncvvo.hr .

Za pitanja o prijavama studijskih programa upit možete poslati putem poveznice https://www.studij.hr/pages/kontakt.php  klikom na Pošaljite upit.

UPUTE ZA UČENIKE

Učenici koji u ovoj školskoj godini završavaju najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u Republici Hrvatskoj prijavljuju se u sustav svojim elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr (korisničkom oznakom i lozinkom) koje im dodjeljuje administrator imenika škole.

Kada se učenik prvi put prijavi u sustav na mrežnoj stranici www.postani-student.hr sa svojim elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr (korisničkom oznakom i lozinkom), treba unijeti broj svojega mobilnog telefona na koji želi SMS-porukom primiti PIN i TAN. PIN je osobni identifikacijski broj koji služi za dodatnu zaštitu i privatnost podataka svakoga učenika. TAN je broj kojim učenik potvrđuje značajne radnje u sustavu.

Ako učenik ne posjeduje mobilni telefon, može zatražiti slanje PIN-a i TAN-a njegovu ispitnomu koordinatoru.

Preporučuje se učenicima da ispravnost TAN-a što prije provjere nakon prijave u sustav pod poveznicom ‘Moji podatci / Osnovni podatci’.

Ako se učenik ne uspijeva prijaviti na mrežnu stranicu www.postani-student.hr zbog pogrešne korisničke oznake, lozinke i/ili PIN-a, sustav će javiti poruku ‘Prijava nije uspjela’ i ponuditi ponovni upis podataka. Kod ponovnoga upisa korisničkih podataka sustav će zahtijevati, zbog sigurnosnih razloga, upis niza znakova koji će biti prikazani na slici. Nužno je pažljivo upisati korisničku oznaku, lozinku i PIN te prepisati navedeni niz znakova sa slike.

Ako je korisnička oznaka ili lozinka izgubljena ili nakon više ponovljenih pokušaja sustav javlja poruku o pogrešnim korisničkim podatcima, učenik se treba obratiti administratoru imenika u školi nakon čega će mu biti dodijeljena nova korisnička oznaka i/ili lozinka.

Ako izgubi PIN ili TAN, učenik može zatražiti njihovo ponovno izdavanje slanjem SMS-poruke sadržaja OPET na broj 666 555 isključivo s broja mobilnoga telefona koji je unesen u sustav.
Ako je s korisničkom oznakom, lozinkom i PIN-om sve u redu, a učenik i dalje ima poteškoća s prijavom na mrežnu stranicu www.postani-student.hr, potrebno je problem prijaviti na e-adresu info.centar@ncvvo.hr ili telefonom na broj: 01/4501 899.

Prilikom prve uspješne prijave u sustav učenici su dužni prihvatiti i TAN-om potpisati Opće uvjete prijave ispita državne mature i studijskih programa. Učenicima koji to ne učine neće biti omogućene prijave ispita državne mature niti prijave studijskih programa.

Hrvatski državljani, koji imaju dvojno državljanstvo, mogu biti prijavljeni u sustavu samo kao hrvatski državljani.
Ostali učenici s dvojnim državljanstvom, od kojih niti jedno nije hrvatsko, prijavljuju se u sustav pod jednim državljanstvom te ga ne mogu mijenjati unutar jedne upisne godine.

Učenici koji su hrvatski državljani i koji srednje obrazovanje završavaju u međunarodnome programu International Baccalaureate (IB) u Republici Hrvatskoj mogu se prijaviti na visoka učilišta u Republici Hrvatskoj pri čemu će se rezultati njihovih završnih ispita priznati kao usporedivi rezultati ispita državne mature, ali moraju polagati ispite državne mature koje studijski program zahtijeva, a koje nisu polagali unutar IB mature.

[page1image23696]

objavio: ALENA TONKOVIĆ   datum: 1. 12. 2015.