Intervju s Bugom Bulj, bivšom učenicom naše gimnazije

Intervju s Bugom Bulj, bivšom učenicom IV. gimnazije "Marko Marulić" Split.

Pogledajte intervju.

Na novinarskoj radionici, u srijedu 9. rujna, intervjuirali smo gđicu Bugu Bulj koja radi kao glasnogovornica poglavarstva grada Solina.

1. Kako se osjećate danas kao dio projekta „Impress me“?

Vrlo sam uzbuđena što mogu biti dio ovoga projekta. Zanimalo me kako će biti organiziran, što ćemo naučiti i kako bih mogla iskoristiti svoje novo usvojeno znanje u svakodnevnom životu.

2. Znamo da radite kao glasnogovornica, ali imate li ponekad tremu oko davanja intervjua?

Moj posao je malo drugačiji od davanja izjava koje obično daje moj mentor. Inače nisam nervozna pred javnošću, ali dio moga posla je više usredotočen na aktivnosti u uredu.

3. Čuli smo da ste pohađali opću gimnaziju „Marko Marulić“. Imate li kakvih uspomena kojih se rado sjećate i htjeli biste ih podijeliti s nama?

To je bilo jedno predivno razdoblje u mojoj mladosti. Bilo je zanimljivo odrastati u jednoj takvoj sredini jer su mnogi nastavnici utjecali na moj budući život i odluke. Drago mi je što sam imala priliku naučiti o različitim, ali jednako važnim predmetima.

4. Smatrate li da je gimnazija „Marko Marulić“ razvila vaš talent i strast prema komunikaciji i odnosima s javnošću?

Naravno, to je bilo razdoblje moga života kad sam smatrala da se mogu slobodno izraziti. Svakodnevna komunikacija s nastavnicima bila je dio osobnog iskustva. Kao glasnogovornica, mislim da je to utjecalo na moje mišljenje, stav i volju da nastavim s tom profesijom.

5. Kad ste odlučili da želite nastaviti s tim zanimanjem?

Odlučila sam na 3. godini faksa jer sam radila kao domaćin i urednik radioemisije o EU. Vrlo sam uživala u tome i shvatila da je to ono što me čini sretnom. Te dvije godine predstavljale su za mene jedno važno iskustvo.

6. Što je potrebno da budete uspješni u takvoj prefesiji? Je li to urođena sposobnost ili vještina koju razvijete s vremenom?

Mislim da je jedno i drugo jednako važno. Osoba koja je karakterno otvorena i komunikativna puno lakše će se uklopiti u zahtjeve posla odnosa s javnošću, ali isto tako iskustvo i rad pomažu.

7. Koji savjet imate za one koji bi se željeli baviti istim poslom?

Uporan rad, želja za učenjem i predanost radu su definitivno potrebni za uspjeh u ovom poslu, pa svojim budućim naraštajima želim puno sreće i truda.

Intervjuirala: Lea Jerković, 3. razred

Pogledajte intervju.

objavio: Marijana Munitić   datum: 29. 9. 2015.