Koncert zborova gimnazija "Annibale Mariotti" (Perugia) i "Marko Marulić" (Split)

Koncert zborova u petak u 17 sati.

Dragi učenici, dragi roditelji,
međunarodna suradnja Mješovitog zbora IV. gimnazije "Marko Marulić" s kolegama iz Zbora gimnazije ''Annibale Mariotti'' iz Perugie (Italija) se nastavlja. Danas, 25.9. (petak) održat će zajednički koncert u crkvi sv. Frane u Splitu, s početkom u 17 sati. Pozivamo vas da prisustvujete njihovom nastupu!

Mješoviti pjevački zbor „Liceo Clasico Mariotti“ osnovan je 1994. godine među prvim gimnazijskim zborovima u Italiji.

Od osnutka ga vrlo uspješno vodi mo. Franco Radicchia. Pod njegovim ravnanjem zbor bilježi zapažene nastupe na brojnim talijanskim i međunarodnim smotrama i natjecanjima primajući nepodijeljene pohvale struke i publike.

Koncept razvoja zbora i pjevača značajno se temelji na razmjenama s najkvalitetnijim zborovima, npr. sa zborom glazbene škole iz Cunea, zborom gimnazije Oberdan iz Trsta i zborom mladih „Les Notes Fleuries du Grand Paradis“ iz Aoste.

Isto tako, zbor godinama izmjenjuje posjete s gimnazijskim zborovima diljem Europe pa je tako gostovao u Njemačkoj, Madžarskoj, Bugarskoj, Danskoj, Španjolskoj, Češkoj, Velikoj Britaniji i Austriji.

Zbor sudjeluje i na natjecanjima velike glazbene i obrazovne važnosti za pjevače:

- natjecanje školskih zborova u organizaciji talijanske krovne zborske udruge Feniarco u Follonici

- 2. natjecanje zborova mladih na Konzervatoriju Vivaldi, Alessandria 2009.

- proljetni festival zborova u Montecataniju 2010., 2011. i 2012. godine

- natjecanje školskih zborova fondacije S.Ana iz Perugie, 2007., te 2008. godine kada je zbor osvojio prvo mjesto.

U svibnju 2008. zbor „Liceo Clasico Mariotti“ je izdao svoj prvi CD „Giovane incanto“.

objavio: Marijana Munitić   datum: 25. 9. 2015.