EUROPSKI TJEDAN NOVCA

POSJET HRVATSKOJ POŠTANSKOJ BANCI

Europska bankovna federacija (EBF) od 9. do 13. ožujka 2015. obilježava Europski tjedan novca (European Money Week). Povodom tog događanja, maturanti s izborne nastave Politike i gospodarstva sa prof. Natalijom Palčić posjetili su Hrvatsku poštansku banku s ciljem edukacije mladih ljudi i promocije značaja financijske pismenosti.

Djelatnici banke upoznali su nas sa načinom rada banke, s osnovnim pojmovima u bankarstvu i financijskim proizvodima koje banke nude te nas savjetovali o odgovornom upravljanju novcem. Ugodni i razgovorljivi djelatnici bili su otvoreni za naša pitanja i spremno su davali odgovore na sve nedoumice koje smo imali u vezi poslovanja i djelovanja banaka. Saznali smo i da dobra informiranost i objektivni savjeti o različitim financijskim proizvodima omogućavaju pojedincima donošenje kvalitetnih i odgovornih financijskih odluka, poboljšanje financijskog položaja i uspješno upravljanje novcem.

Prije obilaska poslovnice HPB, ispunili smo i anketu za učenike srednjih škola o stavovima mladih o novcu.

Ugodno druženje završili smo fotografiranjem, a Hrvatska poštanska banka za nas je osigurala i prigodne poklone koji su na naša lica izmamili još veće osmijehe.

Josipa Šalinović, 4.e
                                                                                                       Gea Čaljkušić, 4.f

GALERIJA SLIKA:

objavio: ALENA TONKOVIĆ   datum: 25. 4. 2015.