OBAVIJEST O ROKOVIMA ZA ODJAVU, PROMJENU I NAKNADNU PRIJAVU ISPITA DRŽAVNE MATURE

Ljetni rok državne mature 2013./2014.

Zagreb, 4. veljače 2014.

Naknadne prijave, promjene i odjave ispita propisane su člankom 17. i 18. Pravilnika o polaganju državne mature.

Odjave ispita
Rok: do 30. travnja 2014. (uključujući taj dan)

Kako se prijavljeni ispiti odjavljuju?

1. Učenici koji ove školske godine završavaju četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ispite odjavljuju u svojim školama, na način da se jave ispitnome koordinatoru u školi, koji će ih uputiti u daljnje postupanje.
2. Ostali pristupnici javljaju se Centru putem e-maila na adresu: odjava@ncvvo.hr, putem koje će dobiti naputak o daljnjim postupcima.

Promjene ispita, naknadne prijave
Rok: do 19. travnja 2014. (uključujući taj dan)

Kako se može naknadno prijaviti ispit ili promijeniti prijavljeni ispit?

1. Učenici koji ove školske godine završavaju četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj zamolbu za naknadnom prijavom ili promjenom prijavljenoga ispita dostavljaju školskom ispitnom povjerenstvu koje donosi odluku o opravdanosti zahtjeva i o tome obavještavaju Centar.

2. Ostali pristupnici zamolbu sa priloženom dokumentacijom iz koje je vidljiva  opravdanost razloga za naknadnom prijavom ili promjenom ispita,

- Zamolba za naknadnu prijavu
- Zamolba za promjenu ispita

dostavljaju Centru poštom na adresu:

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja
Petračićeva 4
uz naznaku (Povjerenstvo za ispite dm)

Za dodatne informacije i pomoć u vezi s pitanjima koja se odnose na državnu maturu pristupnicima su, na stranici Postani-student, dostupne brošure s detaljnim informacijama, a  za dodatna pitanja mogu se javiti telefonom na broj Info centra: 01 4501 899 ili e-mailom na adresu: ncvvo@ncvvo.hr.

Alena Tonković, ispitni koordinator

IV. gimnazija Marko Marulić

Split

objavio: Meri Galić   datum: 4. 2. 2014.