Volonteri za beskućnike

Svjetski dan beskućnika, 10. listopada, ove godine je obilježen sloganom:  „Nitko bez krova. Nitko gladan. Nitko bez podrške“.

Točno u 11:55 volonteri su istovremeno u 6 hrvatskih gradova sjeli na kartonske kutije i time simbolično ukazali na težak položaj beskućnika. I volonteri Četvrte priključili su se ovoj akciji  koja je održana na splitskoj Rivi.

Kakav osjećaj nas preplavi kad ugledamo beskućnike koji spavaju na klupama ili besciljno prolaze pored nas sa najlonskim vrećama i kutijama u kojima je nekad pohranjena cijela njihova imovina?

Upravo je ovoj akciji, u organizaciji Udruge Most, cilj potaknuti nas i ukazati nam na brojne probleme s kojima se svakodnevno susreću beskućnici: nedostatak prostora i kreveta, nedovoljna podrška, sve veći broj mladih koji  su ostali bez doma i posla…Možda će solidarnost iskazana na ovim skupovima koji su okupili stotine mladih, beskućnike i djelatnike organizacija koje se bave beskućnicima, pokrenuti rješavanje ovih problema kako bi slogan ovogodišnjeg Svjetskog dana beskućnika uskoro postao stvarnost.

objavio: Meri Galić   datum: 13. 10. 2013.