Profesionalno usmjeravanje učenika srednje škole

Odsjek za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje i ove godine organizira informiranje i savjetovanje srednjoškolaca kojima je potrebna pomoć u izboru studija. Škola je prvo dostupno mjesto na kojem oni i njihovi roditelji mogu zatražiti informacije i upute o biranju studija i zanimanja. Nudimo vam suradnju i pomoć u tom odgovornom poslu.

Naš rad nastojimo prilagoditi individualnim potrebama učenika. Detaljnije informacije o našem radu, kao i o tome kako koristiti naše usluge, nalaze se u letku koji vam šaljemo u privitku.

Kako ove godine nismo dobili dovoljan broj brošura zagrebačkog i splitskog sveučilišta odlučili smo prirediti dvije brošure (koje također dostavljamo u privitku). Nadamo se kako će vam ovi materijali biti od pomoći u informiranju vaših učenika.

Kao dodatnu uslugu možemo organizirati informativno predavanje i/ili radionicu uz prethodni dogovor sa stručnim suradnicima ili razrednicima.

Cilj predavanja/radionica je učenike informirati, potaknuti na razmišljanje o profesionalnoj budućnosti i ukazati na postojanje stručnih osoba koje im mogu pomoći u donošenju važne profesionalne odluke. Kako i kurikulum zdravstvenog odgoja predviđa obrađivanje teme ''donošenje odgovornih odluka'', a planiranju profesionalne budućnosti bi se tako trebalo pristupiti, nudimo vam suradnju na tom polju.

Teme predavanja/radionica su:

Upisi na fakultet

Donošenje odgovornih odluka (planiranje profesionalne budućnosti)

Što i kako radimo u Odsjeku za profesionalno usmjeravanje?

Mogućnosti zapošljavanja

Što ako ne upišem fakultet?

Privitci:

1. letak za srednjoškolce ''Planiraj svoju budućnost odabirom pravog studija''

2. brošura ''Uvjeti upisa za 2013. i rezultati upisa 2012. na redovne stručne, preddiplomske i integrirane preddiplomske i diplomske studije Sveučilišta u Zagrebu''

3. brošura ''Uvjeti upisa za 2013. i rezultati upisa 2012. na redovne stručne, preddiplomske i integrirane preddiplomske i diplomske studije Sveučilišta u Splitu''

Priloženi dokumenti:
letak_srednjoskolci.doc (80.50 KB)
ST.doc (236.50 KB)
ZG.doc (428.00 KB)

objavio: Meri Galić   datum: 25. 9. 2013.