Tomislav Veršić - dobitnik nagrade grada Splita za 2019. godinu

Povodom Dana škole i u čast svetog Dujma naša je škola dobila najljepši poklon. Tomislav Veršić kao osnivač i voditelj najuspješnijega i najnagrađivanijega školskoga zbora u Hrvatskoj dobitnik je ovogodišnje nagrade grada Splita. Naš kolega i profesor cijeli svoj radni vijek posvetio je glazbi i unaprjeđenju zborskog pjevanja promovirajući tako glazbenu umjetnost i kulturu među mladima što je odjeknulo i izvan granica Lijepe Naše.

U IV. gimnaziji „Marko Marulić“ mješoviti pjevački zbor, kojeg je utemeljio i vodi profesor Tomislav Veršić, vrijedna je izvannastavna aktivnost jer odgaja kvalitetne zborske pjevače koji odlaskom iz naše škole pjevaju u ponajboljim hrvatskim zborovima, gradi estetski profil učenika na značajnim glazbenim djelima hrvatskih i svjetskih skladatelja različitih stilskih razdoblja.

Osim za potrebe škole zbor ima zapažene javne nastupe na različitim koncertima, smotrama i natjecanjima.

Zbor IV. gimnazije već četrnaest godina zaredom osvaja prvo mjesto i zlatnu plaketu na Državnom natjecanju zborova hrvatske mladeži u Varaždinu (2006. – 2019.).

Naš se zbor mijenja iz godine u godinu, sazrijeva, profilira, ali jedna je osoba konstanta – profesor Tomislav Veršić koji je postao zaštitni znak Marulićeva zbora.

Nagrada je stigla u prave ruke te dragom kolegi i profesoru od srca čestitamo!

objavio: Marijana Munitić   datum: 6. 5. 2020.