4. GIMNAZIJA „MARKO MARULIĆ“ POSTALA ŠKOLA AMBASADOR EUROPSKOG PARLAMENTA

Svečanim uručenjem plakete ravnateljici Ninočki Knežević od strane hrvatske europarlamentarke gđe Dubravke Šuica, 4. gimnazija  „Marko Marulić“ je i službeno proglašena Školom ambasadorom Europskog parlamenta.
Diplome mladih ambasadora Europskog parlamenta uručene su dvanaestorici učenika kao i starijoj ambasadorici profesorici Nataliji Palčić, kojoj je ovo jedan u nizu uspješnih projekata koje provodi sa svojim učenicima na izbornoj nastavi Politike i gospodarstva te Građanskog odgoja.

Dodjelu priznanja podržali su svojom nazočnošću i splitska dogradonačelnica Jelena Hrgović i..

županijski pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Tomislav Đonlić .

4. gimnazija Marko Marulić“ jedna je od 15 odabranih škola koje će sudjelovati u programu ” Škola ambasador Europskog parlamenta” koji se od 2016./2017. školske godine provodi i u Lijepoj našoj.

Projekt provodi Hrvatski ured za informiranje Europskog parlamenta koji je i odabrao škole kandidate na osnovi dosadašnjeg uspješnog sudjelovanja u EU programima i aktivnog provođenja informiranja i educiranja učenika o EU.
Program je razvijen u skladu s ciljevima Strategije za mlade Europskog parlamenta i već se nekoliko godina provodi u šest članica EU, a od ove godine u svim članicama EU.
Cilj programa „Škola ambasador Europskog parlamenta“ je razvijanje osviještenosti mladih o utjecaju EU na njihov svakodnevni život i bolje razumijevanje funkcioniranja i mogućnosti koje pruža EU svojim europskim građanima. Program se provodi kroz šest modula, na način da mladi učenici ambasadori informiraju svoje kolege o europskoj parlamentarnoj demokraciji, organiziraju tematska događanja, proslavu Dana Europe, kvizove i igre, te svojom kreativnošću i inovativnošću nastojati oplemeniti ovaj program kroz koji će ih voditi starija ambasadorica prof. Natalija Palčić.
Učenici ambasadori su iskoristili ovu priliku da u ugodnom druženju sa hrvatskom zastupnicom u Europskom parlametu Dubravkom Šuica dobiju odgovore na pitanja vezana za aktualna politička i gospodarska događanja u RH i EU.

Natalija Palčić, prof.

objavio: Karolina Viđak   datum: 17. 10. 2017.